Yalın Grafik Reklam Ajansı | Grafik Tasarım, Matbaa, Promosyon, Sosyal Medya, Kreatif Reklam

Tabela / Baskı

Kutu Harf Tabela

İşletmenizin veya firmanızın ismini uzaktan dahi belli edecek olan kutu harf tabela çeşidi sayesinde markanızın hafızalarda yer etmesini sağlayabilirsiniz. Kutu harf tabela hizmetinde başarılı bir sonuç elde etmesi için, alanında uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Sizlerde kutu harf tabela çeşidinde uzman olan firmamızdan hizmet alarak hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Baskı Hizmeti ailesi olarak kutu harf tabela imalatlarını öncelikle müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmekteyiz.

Kutu harf tabela imalatında kullanmış olduğumuz materyaller olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı yapıdadır. Bundan dolayı hem iç hem de dış mekanlarda kutu harf tabela sıklıkla talep edilmektedir. Görsel kalitenin yakalanması için son dönemlerde sıklıkla tercih edilen kutu harf tabela uygulaması ile sizlerde şık görünümü yakalarken aynı zamanda da marka bilinirliğinizi hafızalara kazıyabilirsiniz.

Tasarım sadece nasıl göründüğü ya da nasıl hissettirdiği ile ilgili bir şey değildir. Tasarım nasıl çalıştığı ile ilgilidir. Steve Jobs
Yalın Grafik Tasarım Ekibi

KUTU HARF TABELA NEDİR?

Kutu harf tabela birçok değişik materyalden üretim yapılmaktadır. Üç boyutlu yahut iki boyutlu üretilen tabela çeşitlerinden bir tanesi olan kutu harf tabela, son dönemlerde müşterilerimiz tarafından sıklıkla talep edilmektedir. Baskı hizmeti tarafından özel olarak üretilen kutu harf tabela çeşitleri pek çok firma yahut işletme için kusursuz tabela çeşitleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda fazlası ile estetik bir görünüme sahip olan kutu harf tabela tasarımları ışıklı veya ışıksız olarak da tercih edilmektedir.

Kutu Harf Tabela Kullanım Alanları Nelerdir?

Kutu harf tabela çeşitleri bütün alanlarda rahatlıkla kullanım yapılmaktadır. Bundan ötürü kullanımları için belirli bir sabitlik söz konusu olmamaktadır. Örnek verecek olursak ışıklı kutu harf tabela çoğu firma tarafından tercih edilmiyor olsa da, kullanım alanı buna rağmen oldukça fazladır.

Sektöre girdiğimiz ilk günden itibaren kendimizi geliştirerek reklam faaliyetleri alanında sektörde lider konumda bulunmaktayız. Bundan dolayı talep ettiğiniz tasarımda kutu harf tabela üretimini büyük bir itina ile gerçekleştirmekteyiz. En fazla tercih edilen marka tabelaları konusunda da oldukça başarılı çalışmalara imza atmaktayız. Başarılı ekip arkadaşlarımız, pano üstüne kutu harf tabela uygulamasıda yapmaktadır.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak üretildikleri materyallerden dolayı pek çok değişik seçeneğe sahip olan kutu harf tabela çeşitlerinin bir kısmı ise paslanmazlık özelliği ile dikkat çekmektedir. Bir kısmı da hem ışıklı hem de ışıksız üretim seçenekleri ile talep görmektedir.

İşletmeleriniz için hangi kutu harf çeşidinin en uygun tercih olacağını bilmiyorsanız bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda sıralamış olduğumuz tabela çeşitlerinin özelliklerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Alüminyum Kutu Harf Tabela: En fazla talep edilen kutu harf tabela çeşitleri arasında yer almaktadır. Üretildiği malzeme özelliklerinden dolayı paslanmazlık özelliği taşımaktadırlar. Işıklı ve ışıksız olarak üretim yapılmaktadır. Üretimin aşamasında ise silikon ile suya dayanıklılığı sağlanmaktadır.
  • Pleksi Kutu Harf Tabela: Pleksi kutu harf tabela çeşitleri sadece ışıklı olarak üretim yapılmaktadır. Yanak bölümleri ve ön yüzeyleri pleksiden üretilmiştir. Ayrıca alt kısmında alüminyum tava kullanılmaktadır.
  • Dekota Harf Tabela: Dekota harf tabela çeşidi ise yalnız ışıksız olarak üretilmektedir. Ancak dekota materyalinden dolayı dış ortama uygun bir tabela değildir. Güneş ışıkları, tabela üstünde hasar verici etkiler bırakabilir. Oluşabilecek hasarlar arasında deformasyon ve sararma olacağından dekota tipi kutu harf tabelaların iç mekanlarda kullanılması tavsiye olunur.
  • Köpük Harf Tabela: Köpük harf tabela çeşidi de ışıksız olarak üretim yapılmaktadır. Telerezyon yahut cnc router sayesinde kesilerek boyama uygulamasından geçmektedir. Özel olarak uzak mesafelerden görünmesini istediğiniz tabelalarda Köpük harf tabela çeşidini tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Krom Kutu Harf Tabela: Genellikle ışıksız olarak üretilen tabela çeşididir. Bu tür kutu harf tabela çeşitlerinde de köpük kutu harf tabela çeşitlerinde olduğu gibi harici bir ışıklanma kaynağından destek alınarak aydınlatılma yapılmaktadır.
  • Fileli Kutu Harf: Işıklı kutu harf çeşidi olarak bilinen tabela çeşididir. Fileli kutu harf tabelanın ön bölümüne 12 mm’ye kadar lazer makinasında file konmaktadır. Ayrıca yanak bölümlerinde krom malzeme kullanılmaktadır. Led aydınlatma ile ışıklandırılan Fileli kutu harf, gece dahil her zaman belirgin bir görünüm sağlamaktadır.